• My Account
Login or Sign Up

Frequently Asked Questions

When was your foundation established? What is the purpose and activities of the establishment?

Vakfımız, halkımızın yoğun istek ve ihtiyaçlarından dolayı gönüllü birlikteliğin sonucunda halkımıza ve vatanımıza hizmet etmek için kurulmuştur.

Does Fatih Sultan Mehmet Education and Participation Foundation have branches abroad?

Yurtdışında her hangi bir şubemiz bulunmamaktadır.

Do you have a branch in Turkey other than Istanbul?

Evet var. 9 il bölgelerinde 12 temsilciliğimiz bulunmakta. Bunlar Bursa/Gürsu ve İnegöl, Antalya, Trabzon/Merkez, Trabzon/Maçka, Yozgat/Sorgun, Ankara / Altındağ, Gebze/Kocaeli, Kocasinan / Kayseri ve Mersin / Yenişehir

How Do I Donate Victim?

Kurban bağışınızı gerçekleştirmek oldukça kolaydır. Öncelikle, websitemize giriş yaparak bağış işlemini başlatabilirsiniz. Anasayfada yer alan "Bağış yap" butonuna tıklayarak bağış sayfasına yönlendirileceksiniz. Bağış sayfasında, bağış yapmak istediğiniz kurban türünü ve miktarını seçebilirsiniz. Ayrıca, kişisel bilgilerinizi ve iletişim bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Bağış bilgilerinizi doldurduktan sonra, ödeme yöntemini seçerek işlemi tamamlayabilirsiniz. Güvenli ödeme sistemimiz üzerinden kredi kartı veya banka kartı ile kolayca ödeme yapabilirsiniz. Bağış işleminizin tamamlanmasının ardından, tarafınıza bir onay e-postası gönderilecektir. Bu e-posta, bağışınızın alındığını ve işleme konduğunu doğrulayan bilgileri içerecektir. Kurban bağışı hakkında daha fazla bilgi almak veya bağış işlemleriyle ilgili herhangi bir sorunuz için, websitemizde yer alan iletişim numaramızı arayabilirsiniz. Destek ekibimiz, size yardımcı olmak için hazırdır.

 

How to Donate?

Vakfımızın merkezine ya da temsilciliklerine gelerek makbuz karşılığı bağışlarınızı elden teslim edebilir veya web sitemiz üzerinde “Bağış Yap” butonunu kullanarak kredi kartınızdan 3D güvenlik sistemiyle bağışta bulunabilirsiniz.

Who Can Donate?
What is your vision?

İlmi; en duru haliyle 7’den 77’ye herkese ulaştırmak. veya Vizyonumuz İlmi Ehl- Sünnet’in, dosdoğru bakış açısını kendine düstur edinerek, herkese hakkı ulaştırmak. ihtiyaçlı olanlar kadar ihtiyaç karşılayanların varlığına inanıp buna aracı olmak. Yapılan her ameli Allâh’ın rızası dışına çıkmadan, riyadan uzak, en halis niyetle yapılmasının fayda getireceği inancını benimsemek, benimsetmek.

What is your mission?

Dünyanın neresinde olursa olsun Müslüman kardeşlerimize uzanan bir el olmak. Atalarımızın tescillemiş usulü ile din ilminin yanısıra dünya ilimlerini öğretip yaratılış gayesini unutmamış nesiller yetiştirmek. Dinimizin Zekât ve sadaka gibi amellerinin kurallarınca yerine ulaşmasını sağlamak.